Onderzoek naar verminderen darmoperaties
Arts-onderzoeker Koen Vree Egberts heeft een voucher van €50.000 ontvangen vanuit het MST Wetenschapsfonds voor zijn veelbelovende onderzoek naar darmoperaties. Onder begeleiding van vaatchirurg professor Bob Geelkerken ontdekte hij dat een vernauwde darmslagader het risico op naadlekkage – een ernstige complicatie na een darmoperatie – tot wel 6 keer verhoogt. Dit baanbrekende resultaat is gepubliceerd in The European Journal of Vascular and Endovascular Surgery.
Met de steun van het Wetenschapsfonds gaat Koen, samen met het onderzoeksteam van MST, een landelijke studie opzetten. Doel? Onderzoeken of het plaatsen van een stent in een vernauwde darmslagader het aantal complicaties na een darmoperatie kan verminderen. Dit onderzoek heeft de potentie om jaarlijks het verschil te maken voor duizenden patiënten en de kwaliteit van zorg in Nederland te verbeteren.
Waarom is dit belangrijk? Jaarlijks worden in Nederland meer dan 12.000 darmoperaties uitgevoerd. Naadlekkage kan leiden tot ernstige gevolgen voor de patiënt, langere ziekenhuisopnames en hogere zorgkosten. Dit onderzoek biedt perspectief op betere patiëntuitkomsten en minder complicaties.
Steun innovatie in de zorg! Het MST Wetenschapsfonds geeft jonge onderzoekers zoals Koen de kans om baanbrekende studies te realiseren. Draag bij aan betere zorg en wetenschappelijk onderzoek dat écht impact maakt. Word donateur en ondersteun de zorg van morgen!
Voor meer informatie en donatiemogelijkheden, bezoek onze website Samen maken we het verschil in de zorg! of neem contact met ons op.
Bron: Medisch Spectrum Twente
Gebruik jij de OK Visie app al?
Ja? Daar zijn we blij mee! Nog niet?
Download hem hier voor
Android en
iOS